Komentáře

16. 11. 2017

Volebně neúspěšné tzv. demokratické strany se vrací ke kořenům. Jak jinak lze nazvat povedená taškařice v předvečer výročí ekonomického a politického převratu z roku 1989.

12. 10. 2017

O dostupnosti vzdělání a jeho bezplatnosti se vedou dlouhé debaty a politické pře napříč politickým spektrem. Levice obecně je za bezplatné vzdělání, pravice naopak usiluje o jeho zpoplatnění, tedy zavedení školného.

11. 10. 2017

Máme to štěstí, že se na našem území v Krušných horách nachází lithium za stovky miliard.

2. 10. 2017

Trápí nás mnoho věcí. Dálnice D1, která se stává parkovištěm, opravy komunikací nižších tříd, na které nemají kraje peníze, ale i stavba silnice do Vídně.

28. 9. 2017

Je doloženo, že nejzávažnější zdravotní obtíže způsobují imise polétavého prachu PM10, PM2,5 a BaP (benzo(a)pyren). Zejména imise BaP jsou silně karcinogenní a vznikají mezi jiným i ve výfukových plynech.

21. 9. 2017

Věřili byste, že střední škola, která se pyšní řadou úspěchů ve své dlouholeté historii může stát na pokraji zrušení svého úspěšného oboru? Díky byrokratickému a necitlivému přístupu zřizovatele – Olomouckého kraje.

25. 9. 2017

Já a jen já, i tak by se dalo nazvat jednání exministra Babiše a pohasínající hvězdy ČSSD Zaorálka. Formát poslední předvolební debaty, který si de facto na TV Nova domluvil patrně Andrej Babiš, je z hlediska regulérnosti politické soutěže zcela k ničemu.

23. 8. 2017

Všude se něco děje a jak se hospodaří a šetří? Stát by měl jít příkladem v efektivním vydávání finančních prostředků. Jenže... Státní podnik Vojenské opravny Nový Jičín a Šenov investoval do externích právníků značné peníze.

23. 8. 2017

Všechny pomocné kroky v rámci hospodaření s vodou jsou jistě záslužné. Je však třeba říkat nejen pozitiva, ale i možné důsledky. Vodohospodáři varují, že program Dešťovka může vodu zdražit.

16. 8. 2017

Od pradávna lidé hledali takové podmínky k životu, které zaručovali přežití rodu, zdravý vývoj jedinců a tím celé pospolitosti. Od pradávna proto i celé národy putovaly do míst, které jim základní požadavek splňovaly.

12. 8. 2017

Mojí prioritou je podpora rodin. Fungující rodiny jsou základem společnosti. Jedním z faktorů dobře fungující rodiny je kvalitní zaměstnání.

11. 8. 2017

V posledních měsících i v souvislosti s blížícími se volbami do Poslanecké sněmovny PČR se opět v médiích objevila otázka kvality potravin a používání rozdílných receptur u stejných výrobků v různých evropských zemích.

8. 8. 2017

Suché oblasti v naší republice se mohou těšit na druhou vlnu tzv. Dešťovky, kterou vyhlásilo ministerstvo životního prostředí.

26. 7. 2017

Pomalu stříháme pomyslný metr a budeme rozhodovat o tom, kdo nás bude zastupovat v Poslanecké sněmovně. Ještě nedávno jsme sledovali pompézní start kampaně hnutí STAN a KDU-ČSL. Dodnes můžeme na mnohých místech naší republiky vidět bannery s novým logem tohoto uskupení.

25. 7. 2017

Jedno staré pořekadlo hovoří o tom, že pýcha předchází pád. Sobotka je s prací vlády nesmírně spokojen a chlubí se tím, že je třetím kabinetem, který v České republice přežil celé volební období.

25. 7. 2017

Česká republika trpí suchem. Příroda se řídí svými pravidly a člověk dokáže jen minimálně toto dění ovlivnit.

19. 7. 2017

Nedostatek podzemních zásob vod, vyschlá pole, chybějící déšť, to vše trápí naši republiku. V nedávných dnech se k tomu přidal africký mor, který napadá divoká prasata. Zlínský kraj touto nákazou trpí nejvíce.

J. Nekl
20. 6. 2017

Domácí vodohospodářské firmy budou mít patrně přísnější dohled. Není to však jediné novum pro spravovatele vodovodní sítě. Od příštího roku mají být zvýhodněny firmy, které infrastrukturu vlastní. V republice je tomu tak, že většina vodovodů a kanalizací je v majetku obcí, které je pronajímají ve velké většině zahraničním firmám.

J. Nekl
15. 6. 2017

Voda se ve světě stává problémem. Většina z ní nemůže být používána jako pitná. Zásoby pitné vody, jež můžou být využívány k běžné spotřebě, totiž představují méně, než 1 % celkového množství. Jakýmkoliv nešetrným hospodařením s vodou či jejím plýtváním připravujeme problém do budoucna dalším generacím.

J. Nekl
18. 5. 2017

Současná situace i přes možnost jmenování nového ministra financí neumožňuje normální fungování vlády a tím i Poslanecké sněmovny. Tento stav rozhodně neprospívá republice ani občanům. Proto KSČM navrhovala předčasné volby. Podstatné a důležité zákony  v tomto chaosu a nenávisti ČSSD a ANO je práce prakticky nemožné prosadit. Olej do ohně přilévá i KDU-ČSL.

A. Černý
17. 5. 2017

Až donedávna jsem měl za to, že Česká republika je tolerantní a demokratická země. Skupina Kaputin - Demokraté, zastavme Putina mě spolu s dalšími obdobnými aktivitami ale přesvědčuje o pravém opaku. Zřejmě má dost času na zbyt, a tak vymýšlí své zviditelnění na úkor nás všech. V současné době připravuje při vystoupení Alexandrovců v Tipsport Aréně uličku hanby.

A. Černý
15. 5. 2017

Tento absolvent Vojenské akademie ve Vyškově vystřídal spoustu jistě zajímavých postů. V roce 1996 se stal ředitelem Vojenských lázeňských a rekreačních zařízení ministerstva obrany. Byl také ekonomickým náměstkem ministra obrany a v té době byl i předsedou výběrové komise na nákup stíhacích letounů.

J. Nekl
27. 3. 2017

Ve společnosti se dějí převratné změny. Je však nutné odlišit ty prospěšné od těch, které mají pouze za cíl sladkými sliby zlákat občany ve prospěch jednotlivých stran a uskupení či právě vzniklých účelových koalic. Jednou z nich je i spojení KDU-ČSL a STAN.

3. 1. 2017

Pokusy o regulaci vodárenství jsou otázkou, o které se dá diskutovat. Nyní jsou ceny regulované prostřednictvím cenových výměrů ministerstva financí a kontroly provádí Finanční ředitelství.

4. 10. 2016

Za pár dnů se sejdeme se vší pravděpodobností ve volebních místnostech a budeme mít možnost rozhodnout o tom, kam budou kraje směřovat příští čtyři roky. Taktéž můžeme ovlivnit svým rozhodnutím i složení Senátu.

Stránky