Aktuality

30. 3. 2021

Smutná zpráva přišla z Přerova. Dne 29. března ve věku 68 let nás náhle opustil na následky onemocnění COVID-19 Josef Nekl.

27. 1. 2021

Přestože i koncem ledna platí nadále nejvyšší stupeň PES a situace ve zdravotnických zařízeních stále není na výskání, nové vedení Olomouckého kraje aktivně bojkotuje celoevropskou snahu o snížení rizika dalšího přenosu koronaviru. Nebezpečí znatelně zvyšuje mnohem nakažlivější, tzv. britský kmen, který se v České republice prokazatelně vyskytuje.

14. 1. 2021

Piráti společně se Starosty a nezávislými (STAN) vyhráli loňské krajské volby v Olomouckém kraji mimo jiné i kritikou tehdejší koalice ANO, ČSSD a ODS pro její údajnou netransparentnost ve výběrových řízeních a protěžování některých vlivných osobností v Olomouckém kraji a jejich společností. Především šlo o prostějovského bosse pana Černoška a jeho agenturu TK Plus.

29. 12. 2020

Jistě máte, vážení čtenáři, ještě v paměti plné titulní stránky v tisku, základní obsah zpravodajských relací i plamenná vystoupení poslanců a senátorů Parlamentu České republiky na jediné téma – otrava vody v řece Bečvě. Od září, kdy k této události došlo, uběhlo v Bečvě mnoho vody, řeči nějak ustaly a bouře ve sklenici vody utichla.

19. 12. 2020

ČR bude příští rok hospodařit s příjmy 1488,3 miliardy a výdaji 1808,3 miliardy korun. Počítá s tím návrh státního rozpočtu, který  schválila Sněmovna. Návrh počítá se schodkem 320 mld. Kč. Nepočítá ale s dopady vládního daňového balíčku, který by měl mít podle sněmovní verze dopady na veřejné rozpočty v objemu 130 mld. Kč.

6. 11. 2020

V pátek 30. října 2020 se uskutečnilo ustavující zasedání Zastupitelstva Olomouckého kraje, na kterém byl zvolen hejtman, čtyři uvolnění náměstci hejtmana, tři uvolnění a tři neuvolnění radní a jeden uvolněný zastupitel. Koaliční smlouvu strany nepředstavily, nevíme tak co na nás chystají.

2. 11. 2020

Dnešní nelehká situace přináší okamžiky, s kterými si ne vždy víme rady. Níže vám přinášíme stručnou informaci pro zaměstnance i OSVČ na co vše máte nárok, pokud vás jakkoliv postihl vyhlášený nouzový stav.

 

Ošetřovné

29. 10. 2020

Pokud chcete připojit svůj podpis pod petici, vytiskněte ji, podepište a zašlete na adresu uvedenou v petici či osobně doručte na OV KSČM, Palackého 8, Přerov. Budeme rádi, pokud petici necháte podepsat svým sousedům a známým.

 

24. 10. 2020

OV KSČM a MěR KSČM Přerov jsou hluboce znepokojeni s řešením dopravní situace ve městě Přerově. Nesouhlasíme s tím, aby se jednání stále konala bez nás, občanů města, o nás a proti nám.  Dostavba dálnice D1  Říkovice - Přerov, a tím dobudování dlouho očekávaného obchvatu města Přerova se opět rozhodnutím soudu odkládá.

8. 10. 2020
Po několikaleté pauze se nám podařilo obnovit občanskou (právní poradnu) při OV KSČM Prostějov. Poradna bude fungovat jednou za 2 měsíce, vždy ve středu od 15:00 do 17:00 hod. v prostorách OV KSČM, Lidická  1873/35, Prostějov. Do poradny je potřeba se vždy předem objednat na určitý čas.
6. 10. 2020

KSČM v Olomouckém kraji na doporučení okresních organizací v Olomouci, Šumperku, Přerově a Novém Jičíně a kandidáta KSČM ve volebním obvodu č. 63 – Přerov Miroslava Raindla vyzývá voliče KSČM stejně jako své členy a sympatizanty, aby ve II. kole voleb do Senátu PČR v Olomouckém kraji nerezignovali na své volební právo. Přijďte odevzdat svůj hlas již tento pátek a sobotu tj.

4. 10. 2020

Dovolte mi poděkovat vám všem, kteří jste volili KSČM a pomáhali nám v předvolební kampani, stejně jako našim členům a sympatizantům. Velice si toho cením. Bohužel se nám však nepodařilo obhájit ani 7 dosavadních mandátů, ale ani své zastoupení v Zastupitelstvu Olomouckého kraje. To nám však nezabrání v tom stát dále na vaší straně a pomáhat vám tak jako doposud.

1. 10. 2020

Ten šok ze změny prostředí si těžko představit větší. Z velkoměsta, jakým je bezpochyby naše hlavní město, do malé obce „kdesi na Moravě“, jak se v Praze rádo říkává. Přesto se Ludvík Šulda adaptoval rychle, snadno, a dokonce ve znalosti místopisu trumfne kdejakého našince.

29. 9. 2020

Naší společností sice aktuálně hýbe pandemie koronaviru, ale aktuálních témat, které pálí obyčejné lidi, je mnohem více. Po více než třiceti letech je stále větší módou zatracovat vše, co tady bylo před rokem 1989, jenže mnoho ze svědomité práce našich předků je možné aplikovat k řešení současných problémů.

26. 9. 2020

Zdraví představuje základní hodnotu a potřebu v životě jedince i společnosti. Je zajímavé , že člověk si to většinou uvědomí až když stojí tváří v tvář vážným zdravotním problémům - vlastním, nebo lidí blízkých... Často je bohužel existencí této zkušeností limitován pohled jedince na zdravotnictví jako celek a bohužel i na zdravotníky...

24. 9. 2020

Vzdělávání je proces všestranné humanizace člověka a kultivace člověka. Je to celoživotní proces. Rozvíjí vzdělanost člověka, je to dobrá hra, při které žák a student poznává, jak funguje svět. Vzdělávání je zaměřeno na společenské a individuální požadavky a potřeby člověka. Tvoří ho systém poznatků, činností a dalších kvalit, které si má člověk osvojit.

23. 9. 2020

V souvislosti s vládním rozhodnutím ze dne 12. března 2020 o vyhlášení nouzového stavu pro území České republiky z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru na území ČR a jeho prodloužením v souvislosti s epidemií tohoto viru označovaného jako SARS-CoV-2 do 17. května 2020 se krajský rozpočet ocitl pod silným finančním tlakem.

22. 9. 2020

Čísla nemocných na Covid-19 se raketově zvyšují. Na jaře vláda za cenu téměř úplného zmrazení ekonomiky dosáhla stavu, kdy jsme patřili k evropským premiantům. Jenže před prázdninami se vláda Andreje Babiše věrna jeho populistickému chování začala chovat tak, jako by již Covid-19  nebyl žádný problém.

20. 9. 2020

Lázně... Pokud se budete ptát, kdo jaké zná, většina bude bez váhání jmenovat Mariánské lázně, Karlovy vary a Františkovi lázně. Mnozí si vzpomenou na Luhačovice. Troufám si tvrdit, že jen výjimečně uvedou jiná lázeňská centra. Přitom v našem Olomouckém kraji máme silná lázeňská centra.

17. 9. 2020

Ano, v zájmu férovosti mluvme raději o snaze, protože kompletní obnova našeho venkova na úroveň, které především díky rozvinuté zemědělské výrobě dosahoval před rokem 1989, je vzhledem k objektivním skutečnostem těžko představitelná. Vstup do Evropské unie naše zemědělství těžce poškodil. To mělo samozřejmě za následek i proměnu venkova jako takového.

15. 9. 2020

VIzitka Českého rozhlasu představující priority volebního programu KSČM pro volby do Zastupitelstva Olomouckého kraje ústy vedoucího kandidáta Ludvíka Šuldy. ZDE

14. 9. 2020

Senioři jsou v současné společnosti v mnoha případech pojímáni jako ti, kteří neoprávněně čerpají státní prostředky na úkor dalších potřebnějších odvětví a hlavně na úkor mladých lidí.

Stránky