Aktuality

17. 11. 2017

Volebně neúspěšné tzv. demokratické strany se vrací ke kořenům. Jak jinak lze nazvat povedená taškařice v předvečer výročí ekonomického a politického převratu z roku 1989. Ti malí z nejmenších se hrdě jako jedna žena a jeden muž postavili před mikrofon a oznámili městu a světu, že utváří demokratický blok k vyřešení povolební krize, kterou sami režírují.

18. 10. 2017

KSČM je zavedenou politickou stranou, která na české politické scéně funguje již od roku 1990. Nejedná se tedy o stranu na jedno použití či stranu jednoho muže. KSČM je dlouhodobě zárukou toho, že její kandidáti a zvolení zastupitelé se budou při své činnosti ve prospěch občanů vždy držet toho, co slíbí.

12. 10. 2017

Rozhovor s lídrem kandidátky KSČM pro volby do Poslanecké sněmovny PČR v roce 2017 v Olomouckém kraji Alexandrem Černým v deníku MF Dnes a zveřejněný 9. října 2017 na www.idnes.cz.

12. 10. 2017

O dostupnosti vzdělání a jeho bezplatnosti se vedou dlouhé debaty a politické pře napříč politickým spektrem. Levice obecně je za bezplatné vzdělání, pravice naopak usiluje o jeho zpoplatnění, tedy zavedení školného. V oblasti školného se otázka týká především vysokých škol, kde snahy o jeho zavedení sahají již do 90. let minulého století.

11. 10. 2017

Máme to štěstí, že se na našem území v Krušných horách nachází lithium za stovky miliard. Jedná se o jedno z největších světových nalezišť této klíčové suroviny pro dnešní dobu, která se používá k výrobě kupříkladu elektrických baterií. S plánovaným rozmachem elektromobilů je zájem o české lithium velký. Řekněme s nadsázkou, že jde o novodobé zlato.

3. 10. 2017

V pondělí 2. 10.  se zúčastnili kandidáti Olomouckého kraje pro volby do PS besedy organizované "Deníkem".  Společně s nimi i Josef Nekl, dvojka na kandidátce KSČM. Témata besedy byla doprava, mzdy a zaměstnanost a školství.

3. 10. 2017

Trápí nás mnoho věcí. Dálnice D1, která se stává parkovištěm, opravy komunikací nižších tříd, na které nemají kraje peníze, ale i stavba silnice do Vídně.

30. 9. 2017

Je doloženo, že nejzávažnější zdravotní obtíže způsobují imise polétavého prachu PM10, PM2,5 a BaP (benzo(a)pyren). Zejména imise BaP jsou silně karcinogenní a vznikají mezi jiným i ve výfukových plynech.

26. 9. 2017

Já a jen já, i tak by se dalo nazvat jednání exministra Babiše a pohasínající hvězdy ČSSD Zaorálka. Formát poslední předvolební debaty, který si de facto na TV Nova domluvil patrně Andrej Babiš, je z hlediska regulérnosti politické soutěže zcela k ničemu. Střetnou se v něm dva zástupci současné vládní koalice Andrej Babiš a Lubomír Zaorálek, kterého si k sobě přizval Babiš.

14. 9. 2017

U některých lidí budil před časem problém másla pohrdavé úsměšky, že vlastně o nic nejde. Jenže doba se posunula a meziroční nárůst ceny je 45, 5 procenta. Nejde však jen o máslo. Tiše se za poslední dobu zvýšila cena masa a vajec. Zdražování zahrnuje i sýry a mléko, tedy potraviny denní potřeby.

6. 9. 2017

Soudní dvůr EU svým zamítnutím žaloby Slovenska a Maďarska k nefunkčním a vnuceným kvótám potvrdil, že Lisabonská smlouva ohrožuje i tu minimální sdílenou suverenitu národních států EU.

5. 9. 2017

O čem je vlastně dnešní život, všichni reálně víme. Kam spěje, můžeme jen odhadnout více, či méně přesně. Na světovém i domácím trhu v současné době dle odborníků chybí mléčný tuk. Jde o základní surovinu nutnou k výrobě másla, a tak se dějí věci neuvěřitelné.

1. 9. 2017

Jestliže se tvorba ghett obývaných nepřizpůsobivými občany v minulosti soustředila především do měst, nastává v posledních letech obrat a zájem spekulantů se přesouvá na venkov. Důvodem je především vylidňování venkova.

25. 8. 2017

Všude se něco děje a jak se hospodaří a šetří? Stát by měl jít příkladem v efektivním vydávání finančních prostředků. Jenže... Státní podnik Vojenské opravny Nový Jičín a Šenov investoval do externích právníků značné peníze. Jejich honoráře činí přes sedm milionů korun. Má to však háček. Pánové z Vojenských opraven odmítají sdělit, za jaké služby hradili faktury.

23. 8. 2017

Všechny pomocné kroky v rámci hospodaření s vodou jsou jistě záslužné. Je však třeba říkat nejen pozitiva, ale i možné důsledky. Vodohospodáři varují, že program Dešťovka může vodu zdražit. Pokud budeme na splachování toalet používat dešťovou vodu, stane se vodou odpadní a podléhá tedy zpoplatnění. Vodaři přišli s radou instalovat v domácnostech měřáky na odpadní vodu.

17. 8. 2017

V posledních měsících i v souvislosti s blížícími se volbami do Poslanecké sněmovny se opět v médiích objevila otázka kvality potravin a používání rozdílných receptur u stejných výrobků v různých evropských zemích. Jde o dlouhodobě známý fakt, ale tématu se opět ujali politici, především z vládních stran, kteří se na něm snaží tzv.

13. 8. 2017

Mojí prioritou je podpora rodin. Fungující rodiny jsou základem společnosti. Jedním z faktorů dobře fungující rodiny je kvalitní zaměstnání. Šance na získání vhodného zaměstnání závisí do značné míry na úrovni získaného vzdělání. Proto musí být všechny stupně státních škol bezplatné, aby každé dítě mohlo získat odpovídající vzdělání, a to nezávisle na příjmech rodičů.

11. 8. 2017

To se nám to dějí věci. Babišovo impérium se kymácí. Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne. Babiš má zatím uši obě, jak jsme si všimli, ale jeho oblíbená rčení „stát se řídí jako firma“ nebo „všichni kradou, jenom já ne“, dostala podstatné trhliny na kráse. Žijeme v právním státě, a tak se nelze divit, že policie dělá svou práci.

8. 8. 2017

Suché oblasti v naší republice se mohou těšit na druhou vlnu tzv. Dešťovky, kterou vyhlásilo ministerstvo životního prostředí. Mohou si tak o dotaci říci také lidé z obcí, kde není veřejný vodovod a kde byli vyzváni obecním úřadem k šetření s vodou. I to má však svoje pravidla. Šetření vodou muselo být nařízeno minimálně po dva roky od roku 2014 anebo v trvání čtvrt roku.

28. 7. 2017

Pomalu stříháme pomyslný metr a budeme rozhodovat o tom, kdo nás bude zastupovat v Poslanecké sněmovně. Ještě nedávno jsme sledovali pompézní start kampaně hnutí STAN a KDU-ČSL. Dodnes můžeme na mnohých místech naší republiky vidět bannery s novým logem tohoto uskupení. Jako mávnutím kouzelným proutkem však došlo k rozpadu této společné kandidátky.

26. 7. 2017

Česká republika trpí suchem. Příroda se řídí svými pravidly a člověk dokáže jen minimálně toto dění ovlivnit. Vláda sice vyčlenila desítky miliard korun na opatření vůči suchu, současně pak schválila novou koncepci, která počítá se zdražováním vodného a stočného v případě, že by došlo k dalšímu ohrožení suchem a tím i nedostatku vody.

25. 7. 2017

Jedno staré pořekadlo hovoří o tom, že pýcha předchází pád. Sobotka je s prací vlády nesmírně spokojen a chlubí se tím, že je třetím kabinetem, který v České republice přežil celé volební období. Jenže takovéto tvrzení je poněkud upravené, nechceme-li říct, nepravdivé. Někteří ministři z vlády odešli a ti zbývající si v podstatě dělají, co chtějí.

19. 7. 2017

Nedostatek podzemních zásob vod, vyschlá pole, chybějící déšť, to vše trápí naši republiku. V nedávných dnech se k tomu přidal africký mor, který napadá divoká prasata. Zlínský kraj touto nákazou trpí nejvíce. Jestli se podaří zabránit dalšímu šíření afrického moru dnes nikdo nedovede odhadnout.

26. 6. 2017

Ve svých programových cílech má KSČM již dlouhodobě vytvoření pouze jedné, státem kontrolované zdravotní pojišťovny. Proč takto radikální návrh? Ukazuje se, že vysoký počet pojišťoven nevykazuje výhody, se kterými se počítalo, tedy úspora v nákladech, pružnější jednání s poskytovateli zdravotní péče nebo výhody pro pojištěnce. Zvykle se čeká na kroky VZP a pak se reaguje.

5. 6. 2017

Zástupci lidovců znovu mají potřebu vyjadřovat svou náklonnost vůči Sudetoněmeckému landsmanšaftu. V době připomínání si nacistických zvěrstev v Lidicích a Ležákách jde takovouto činnost pouze odsoudit. Nejhorší politik je takový politik, který bez skrupulí jde proti zájmům vlastních občanů, proti zájmům vlastní země. Hlavní představitelé lidovců jsou takoví.

Stránky