Komentáře

Tomáš Kaláb
6. 10. 2021

Je to sotva pár dnů, co jsme si připomenuli smutné sedmdesáté výročí tragédie v Čelákovicích, kdy byl na místní služebně Sboru národní bezpečnosti brutálně zavražděn strážmistr Jaroslav Honzátko. Osmadvacetiletý příslušník Bezpečnosti onoho osudného dne ztělesňoval pro Ctiradem Mašínem vedené vražedné komando nenáviděný poúnorový režim.

Bedřich Selinger
24. 5. 2021

Bedřich Seliger se narodil 19. června 1920 v Prostějově v židovské rodině Ignáce Seligera a Anny rozené Hellerová. Otec byl obchodníkem s konfekcí a textilem.

T. Kaláb
18. 3. 2021

Jen v Evropě třináct zemí, celkově přes dvacet zemí, jejichž seznam neustále narůstá, pozastavilo očkování vakcínou od firmy Astra-Zeneca. Důvody jsou nabíledni, napříč kontinentem hlášené podezřelé komplikace zapříčeněné krevními sraženinami s určitým časovým odstupem po podání vakcíny. A to i s fatálními následky.

L. Šulda
13. 1. 2021

Za několik málo dní proběhne inaugurace již 46. prezidenta USA, kterým se po dramatických volbách a ještě vyhrocenějším povolebním boji stane již definitivně Joe Biden. Nemusíme si nalhávat, že není jedno, kdo ve Spojených státech je u moci, zda demokraté či republikáni.

T. Kaláb
30. 6. 2020

V závěru letošního června dostaly nejrůznější postavičky principiálního antikomunistického postoje do vínku další vítané výročí. Uběhlo totiž sedmdesát let od soudního přelíčení s bývalou poslankyní za ČSNS Miladou Horákovou, která byla spolu s dalšími souzenými obžalovaná de facto z vlastizrady.

L. Šulda
25. 6. 2020

Něco vám řeknu. Stále častěji si připadám jako myslivec na čekané, který pozorně vyhlíží, z které "strany" se zase vynoří nějaký ten antikomunistický (vý)tvor. Nový, neokoukaný. A hle, dočkal jsem se. Trpělivost "třešně" přináší - to abych navnadil a inspiroval všechny ty rádoby statečné komunistobijce ke sdělení dalšího psychopatického poselství budoucím generacím.

29. 5. 2020

Každoročně jezdíme se studenty středních škol na terezínskou tryznu. A co víc, organizujeme vždy prohlídku Malé pevnosti, aby si mladá generace zažila genius loci. Stejně tak samozřejmě vzpomínáme české oběti vyvraždění Lidic, Ležáků, obcí na Valašsku nebo Javoříčka.

S. Grospič
8. 4. 2020

Je tomu právě třicet let, co vznikla Komunistická strana Čech a Moravy.

P. Kováčik
6. 4. 2020

Doba je hektická, zvládnout koronavirus musíme a plané proklamace jsou v tomto případě k ničemu. Máme teď starosti jiného rázu, život je nutné ctít, je to to nejdražší, co máme. Na pořadu dne jsou věci, které mohou lidi ochránit. Senioři jsou koronavirem nejvíce ohroženi, armáda nemá dnes kapacity na pomoc v domovech seniorů.

R. Pokorný
4. 4. 2020

Koronavirus v mnoha zemích nastolil zcela bezprecedentní situaci, začasté nejhorší od druhé světové války. Je naprosto nezbytné se z takové krize důsledně poučit. Níže nabízím některé hlavní výstupy, které jsou zřejmé už dnes a z nichž mnohé potvrzují to, co KSČM dlouhodobě prosazuje ve svém programu.

M. Semelová
2. 4. 2020

Dnes je tomu 428 let, co se narodil významný český pedagog, myslitel, filosof a spisovatel, poslední biskup Jednoty bratrské Jan Amos Komenský. Doma i ve světě je tento Učitel národů považován za zakladatele moderní pedagogiky a den jeho narození, tedy 28. březen, se u nás slaví jako Den učitelů.

S. Marková
31. 3. 2020

Rok 2020 měl být původně pro financování zdravotnictví nejlepším, s rekordními příjmy 350 miliard korun. Tyto peníze měly sloužit pro zdravotnické pracovníky i pro zabezpečení dostupné zdravotní péče. Současná krize způsobená koronavirovou nákazou ale přináší celému zdravotnickému systému obrovské problémy.

S. Grospič
29. 3. 2020

Vláda ČR schválila kurzarbeit pro firmy, na které dopadla omezení kvůli šíření koronaviru. Také vláda sáhla k odpuštění minimálních záloh na sociální a zdravotní pojištění živnostníkům, a to na půl roku od března do srpna letošního roku. Oznámila to ministryně práce Jana Maláčová. Kurzarbeit je téma, které bylo velice často skloňováno s velkou hospodářskou krizí.

B. Dufek
27. 3. 2020

K tomuto prohlášení mne přimělo vyjádření Senátu Parlamentu ČR ve středu 18. března 2020, že vláda ČR nezvládla situaci kolem pandemie.

M. Doubek
25. 3. 2020

Někomu to může znít cynicky, ale epidemie či pandemie, které kdy postihly lidstvo, byly v řadě ohledů prospěšné. Z překonané pandemie vzešlo lidstvo posíleno. Na příkladu současné pandemie virem, jehož výběžky mají v elektronovém mikroskopu podobu koruny, se pokusím naznačit, co vše pozitivního nás podle mě čeká.

R. Blaško
23. 3. 2020

Jaromír Vašek, předseda Společnosti přátel Luhanské lidové republiky a Doněcké lidové republiky, na svůj facebookový profil napsal stanovisko. Dovolte mi z něj citovat: "V únoru 2015 byly přijaty tzv. Minské dohody, které měly ukončit válku na Donbase. Ukrajina se s LLR a DLR dohodla na zastavení palby, odvodu sil atd.

J. Dolejš
20. 3. 2020

S nákazou koronavirem přijdou dopady na ekonomiku, které bude nezbytné mírnit. Hodně bude záležet na rozsahu krize. Vládní i finanční instituce si nyní provádějí simulace možného vývoje podle toho, jak velká část ekonomiky a jak dlouho bude zasažena. Kdy bude nákaza eskalovat a kdy začne odeznívat.

V. Filip
18. 3. 2020

V této nelehké době, kdy celý svět svádí těžký boj s pandemií, která nezná slitování, EU opět prokázala svoji nepřipravenost na podobné krizové scénáře. Brusel dlouhou dobu podceňoval situaci, bral ji na lehkou váhu a teď opět jedná se značným zpožděním, resp. brojí proti aktivitě národních států. Vrší jednu hloupost na druhou..

S. Grospič
16. 3. 2020

Dnes je tomu 81 let od onoho dne, kdy nás protiprávně zabrala, za pomoci páté kolony, nacistická vojska a fašistické Německo ze zbytku naší země vytvořilo protektorát. Západní země neúčinně vystoupily na naši obranu. Jde o datum významné a hodné zaznamenání do paměti našich dětí, vnuků, nás všech.

Lenin, zdroj: Wikimedia Commons
12. 3. 2020

Krajně levicová Marxisticko-leninská strana Německa (MLPD) se u soudu domohla práva odhalit před svým sídlem v západoněmeckém městě Gelsenkirchen sochu Vladimira Iljiče Lenina. Sochu si MLPD, jejímž programovým cílem je vláda proletariátu, pořídila podle německých médií v České republice.

RNDr. Tomáš Kaláb
4. 3. 2020

Aktuální situace okolo koronaviru představuje zajímavou zkoušku charakteru pro každého z nás. A odkrývá to, co jinak může být ukryto v hlubinách lidského nitra. Temné démony vypustil měrou vrchovatou principál divadla na Jezerce Jan Hrušínský.

Pavel Kováčik
30. 1. 2020

V obchodech došlo k výraznému zdražení zeleniny. Vinu prý nese špatné počasí ve Španělsku, odkud zeleninu převážně dovážíme. Doslova horentní ceny registrujeme u paprik, okurek, rajčat i další nabídky zeleniny. U některých druhů zdražení dosahuje až padesát procent nad původní ceny. Výsledkem je to, že zeleninu přestávají lidé kupovat a mizí z domácích jídelníčků, což je škoda.

29. 1. 2020

Když jsem se dozvěděl o revokaci usnesení pražského zastupitelstva ve věci obnovení Mariánského sloupu v Praze, musel jsem si dát otázku, z jakých peněz tato akce vlastně byla a ještě bude placena.

Jaroslav Kojzar
27. 1. 2020

Začátek druhé světové války se dnes vykládá různě. Stává se velmi expresivně pojatou ideologickou záležitostí, kterou některé země zneužívají ve svém politickém boji a hrotí tím nepřátelství mezi státy Evropy. Zvláštní pozice v tomto případě patří Polsku, za nímž se pohybuje Ukrajina, pobaltské státy a Velká Británie.

T. Kaláb
25. 1. 2020

V polovině ledna roku, v němž proběhnou oslavy 75. výročí vítězství nad hitlerovským Německem, si Evropa připomněla dvě významná válečná výročí. Zatímco u sousedů na Slovensku to byla smutná vzpomínka na pětasemdestátileté výročí vypálení obcí Ostrý Grúň a Kľak, kde esesáci povraždili obyvatele včetně dětí, v Rusku vzpomínali na okamžik naděje pro obyvatele obléhaného Leningradu.

Stránky