Aktuálně

13. 4. 2022

KV KSČM Olomouc odmítá jakékoli snahy, ale i jen úvahy pravicové vlády P. Fialy a jejich jednotlivých ministrů, umožnit přítomnost cizích vojsk nebo umístění americké vojenské základny na území České republiky.

7. 10. 2021

Rozhovor Haló novin s Ludvíkem Šuldou, vedoucím kandidátem KSČM ve volbách do Sněmovny v Olomouckém kraji

Proč by lidé měli volit komunisty?

7. 10. 2021

Jako jeden z největších problémů Olomouckého kraje vnímám zhoršující se dopravní situaci v našem kraji. Ta souvisí nejen se stále nedostavěnou částí dálnice D1 u Přerova, ale i s chybějícími obchvaty měst a obcí, neustále a opakovaně opravovanými silnicemi, ale i špatným stavem vozovek a mostů především ve vlastnictví kraje.

5. 10. 2021

Trocha hanáčtiny snad nikomu neuškodí. Dlouho mi trvalo, než jsem dozrála do stavu, kdy jsem řekla dost remcání. Je čas něco dělat a tak jsem souhlasila, když mi KSČM nabídla místo na kandidátce Olomouckého kraje do voleb do PS ČR. Je tolik problémů, které trápí nejen mně, ale i spoluobčany v širokém okolí.

4. 10. 2021

KSČM měla v tomto volebním období několik programových priorit. Většinu z nich se podařilo prosadit. Jednu však nikoliv - ústavní ochranu vody a půdy. To bylo i součástí tzv. Tolerančního patentu ses vládním hnutím ANO. Bohužel se tato snaha nedostala do finální podoby, přestože podporu této myšlence deklarovalo více stran v PS PČR.

2. 10. 2021

Rozhovor Haló novin s Vladimírem Urbánkem, kandidátem KSČM ve volbách do Sněmovny v Olomouckém kraji

1. 10. 2021

Ačkoliv by se mohlo zdát, že termín privatizace patří v naší zemi k minulosti, opak je – jak se nyní ukazuje – pravdou. Odstátnění, neboli převedení státního majetku do soukromých rukou, jak překládá tento pojem slovních cizích slov, je stále aktuální. A pro mě velmi překvapivě, neboť právě privatizace 90.

29. 9. 2021

Dlouhodobě se Olomoucký kraj a jeho jednotlivé regiony potýkají s nedostatkem bytů, předluženosti obyvatel a vysokou nezaměstnaností. Z těchto důvodů některé oblasti Olomouckého kraje zápolí se sociálním vyloučením. Sociální propad lidí v jednotlivých regionech je stále větší.

27. 9. 2021

Pro Šumpersko a Jesenicko, za které jsem kandidoval do Senátu ČR před třemi roky, jsem chtěl budovat již dlouhá léta proklamovaný tunel pod Hrubým Jeseníkem a zejména pak napojení na dálniční síť z Olomouce do Hradce Králové, právě s odbočkou na Jeseník a do Polska. Polská strana již své řešení dokončuje, ale opět mimo nás! Dálnici povede do Králicka na tzv.

29. 8. 2021

V sobotu 28. 8. 2021, kromě centrálního zahájení předvolební kampaně KSČM před volbami do Poslanecké sněmovny PČR ve dnech 8.-9. 10. 2021, na Brněnské přehradě zahájila svým mítinkem ostrou předvolební kampaň i KSČM v Olomouckém kraji. V 10.00 hod.

Stránky